סגולות הקפה השחור

מגזין הקפה של ג'ו

סגולות הקפה השחור

קפה שחור חזק, ובריא

עד כמה הוא מיוחד? ובכן, בואו נגיד שלא סתם אריק איינשטיין הקדיש לו שיר. כי איך שלא תסתכלו על זה, הקפה הטורקי הוא חלק בלתי נפרד מהישראליות שלנו: הטקסיות, המסורת, הארומה ואופן ההכנה שמשתנה מאחד לאחד, כשכולם משוויצים "אין על הקפה השחור שלי".

אז בזמן שהדמיון כבר גורם לכם כמעט לחוש את הטעם המריר והארומטי שלו מתגלגל על הלשון שלכם, הנה כמה עובדות ששווה לכם לדעת על קפה שחור.

לעשות טוב זה ב-D.N.A שלו

הקפה השחור (בין אם טורקי – מבושל או “בוץ”) מסתבר, הוא אחד המשקאות הכי בריאים בסדר היום המודרני. הדבר לידי ביטוי בריכוז גבוה במיוחד של נוגדי חמצון שמסייעים לחיזוק מערכת החיסון. העובדה שהקפה השחור מגיע אל הכוס שלכם פולי כמעט ללא עיבוד היישר מהטבע, מהווה יתרון גדול לעומת הקפה הנמס למשל, שבתהליך מיצוי הקפאין בעת הכנתו נעשה שימוש בחומרים רעילים כמו אצטון, כוהל וכלורופורם.

בעת הכנת הקפה השחור מנגד, הפולים אמנם עוברים קלייה וטחינה, אבל משמרים בתוכם תכולה גבוהה של קפאין ונוגדי חמצון המעניקות לקפה את טעמו העמוק והעשיר.

מחקר שבוצע לאחרונה באוניברסיטת בריטיש קולומביה, גילה נתונים חדשים לגבי הקפה הקלוי. בעוד שמחקרים רבים בעבר התמקדו בפולי הקפה הירוק עוד במצבו הטבעי, גילו החוקרים כי קליית הקפה למעשה יוצרת זן חדש של חומרים נוגדי חמצון. אם בישול הורס חלק משמעותי מהערכים התזונתיים של המזונות וחומרי הגלם, מסתבר שבקפה, הקלייה מולידה למעשה את הזן החדש מקבוצת נוגדי החמצון בשם MRPS. מכאן העובדה שפולי קפה כהים ומבושלים מאוד הם גם בריאים יותר ומכילים יותר חומרים נוגדי חמצון, הידועים במניעה של מחלות רבות ובעיכוב משמעותי של ההזדקנות.

קפה של בוקר הולך טוב עם אימון של בוקר

מחקרים אחרים שנעשו ובהם נבדק הקשר בין שתיית קפה לבין פירוק שומנים בגוף, תיעדו עלייה בריכוז חומצות השומן החופשיות בדם לאחר צריכה של קפאין. הסיבה לכך היתה עלייה בפעילות האנזים שמפרק את רקמת השומן (HSL). מכך אפשר להסיק ששתיית משקאות איכותיים המכילים קפאין, כמו קפה טורקי, עשויה לזרז את תהליך פירוק רקמת השומן לחומצות שומן בודדות הנכנסות לזרם הדם.

החוקרים הראו שלקפאין בשילוב עם אדרנלין, יש השפעה סינרגטית גבוהה יותר (השפעה משולבת חיובית) על פירוק רקמת השומן. כלומר, השילוב של הקפאין ביחד עם האדרנלין מעלה את קצב פירוק השומן. אך כיוון שאין די בכך על מנת "לשרוף" את אותם שומנים, נכון יהיה לשלב אימון שבו ניצול חומצות השומן החופשיות הנמצאות בזרם הדם על ידי השריר, יכול לזרז את התהליך.

בשפת הקפה המקצועית כאמור, קפה בוץ נקרא ,“Natural Extraction” כלומר תמצות האיכויות והטעם מפולי הקפה. וזה בדיוק מה שאנחנו עושים כאן בג'ו, עם בלנד ייחודי של תערובת קפה שחור טורקי, מהביל וארומטי בעל חוזק בינוני, טעם חריף וארומה עדינה של דובדבן – תערובת אשר נוצרה בהתאמה לטעם ולחיך הישראלי, מהזנים ברזיל, קולומביה ואוגנדה.

אז בפעם הבאה, כשאתם רוכנים מעל הפינג'ן שלכם, תזכרו – ממש רגע לפני שהוא גולש – אל תיקחו את הקפה השחור שלכם כמובן מאליו.

הרשמה לניוזלטר

נגישות