הפוך גוטה, הפוך: חמישה מיתוסים על קפסולות קפה

מגזין הקפה של ג'ו

הפוך גוטה, הפוך: חמישה מיתוסים על קפסולות קפה

מה לא יהרוס לכם את המכונה, מה הפריזר עושה לקפה ומה יותר בריא – נס או אספרסו? תכינו לעצמכם כוס קפה הפוך ותשכחו מכל מה שידעתם

 

מיתוס 1#: "מכונת הנספרסו שלי תיהרס מקפסולות אחרות"

אז מאז התקופה בה התפישה הזו היתה נכונה, עבר לא מעט אספרסו משובח בנהר והמציאות כיום היא שונה לגמרי. מרגע שפג תוקף הפטנט אותו רשמה לזכותה חברת נספרסו על מכונות הקפה הביתיות שלה שהותירו את המשתמש מחוייב ברכישת קפסולות נספרסו בלבד –שלל יצרני הקפה, ביניהם גם קפה ג'ו, החלו לייצר קפסולות המותאמות למכונות אספרסו. והתוצאה? היכולת ליהנות באופן בלתי תלוי ממגוון סגנונות וטעמים של קפה טוב ובמחיר ידידותי ומשתלם הרבה יותר.

IMG_5595-3_c

מיתוס 2#: "הקפה מאבד את הטריות שלו בקפסולות"

מי שבאמת אוהב קפה, לא יכול להתפשר בקטגוריית הטריות. בקפסולות של קפה ג'ו, הקפה נטחן שניות ספורות לפני שנאטם בתוך הקפסולה. בנוסף, הקפסולות החדשות של ג'ו אטומות לחלוטין לאוויר ושומרות על טריות הקפה באופן מקסימלי כך שהחושים של אניני הטעם שביניכם יישארו ערים וחדים לנוכח הטעם והארומה המלאים והכל-כך קריטיים.

shutterstock_192222710

מיתוס 3#: "בקפסולות קפה יש יותר קפאין מאשר בכוס קפה"

מחקרים מוכיחים שהכוס הממוצעת בה אנו צורכים קפה אותו אנו מכירים כ"נס" או "פילטר" גדלה כמעט פי 8 בהשוואה לזו שנמכרת כיום ברשתות הקפה בעולם. משמעות הדבר היא שכמות הקפאין הממוצעת בכוס קפה שכזו עומדת על 92 מ"ג בהשוואה ל-40 מ"ג בספלון אספרסו. אז מדוע בכל זאת נוטים אנשים רבים לחשוב שבמנת אספרסו קיים יותר קפאין מאשר בכוס קפה? ובכן, אחת הסברות התבססה על כך שהריכוז הגבוה יחסית של מולקולות מרירות שנוצרות בתהליך הייצור של תערובת הקפה לאספרסו, מעיד על ריכוז גבוה של קפאין – מה שהתברר כלא נכון.

מיתוס 4#: "אספרסו מקפסולות פחות בריא מקפה נמס"        

להבדיל מקפה נמס, בו נעשה שימוש בחומרים רעילים כגון כוהל ואצטון לצורך מיצוי הקפאין בעת הכנתו והמסתו, תערובת הקפה המשמשת להכנת אספרסו איכותי וטהור כפי שמכינים במפעל של ג'ו, עשויות מרכיבים טבעיים בלבד המגיעים מפולי צמח הערביקה שנחשב לצמח הקפה המשובח והיקר בעולם.

מיתוס 5#: "קפה שומר על טריות טוב יותר בפריזר"

אם גם אתם נמנים עם אלו ששומרים את הקפה שלהם במקרר או במקפיא, העצה שלנו אליכם היא לחדול מההרגל הזה. אמנם אחסון הקפה במקום קריר הוא אכן חיוני לשמירה על טעמו, אך בתנאי קירור קיצוניים או הקפאה תיווצר לחות רבה בתוך האריזה, מה שיחליש משמעותית את הארומה וטעם הקפה. כמו כן, תנודות קיצוניות בטמפרטורה מעצם הכנסה והוצאה של האריזה מהקירור, תוביל להתעבות – מה שיגרום אפילו להיווצרות רבה יותר של לחות. אז במקום להסתבך באופרציות מורכבות, יותר פשוט יהיה להכניס קפסולה למכונה ולקבל קפה טרי ואיכותי.

 

רוצים להזמין קפסולות קפה של ג'ו שמתאימות למכונות נספרסו? היכנסו עכשיו והזמינו אונליין

הרשמה לניוזלטר

נגישות