דברים שלא ידעתם על קפה נטול קפאין

מגזין הקפה של ג'ו

דברים שלא ידעתם על קפה נטול קפאין

מהי ההגדרה של קפה נטול קפאין? מה היתרונות שלו? מהי שיטת הייצור האורגנית בה אנחנו נוקטים בג'ו ולמה לא תרגישו בהבדל? כל מה שרציתם לדעת על קפה נטול

קשה להצביע על הרגע שבו המוניטין של הקפה נטול הקפאין החל להתערער. הנחות רבות וסותרות שמלוות כבר שנים את המשקה שנפרד מה-DNA בעל סגולות העוררות שלו יצרו אצל הצרכן הממוצע לא מעט סימני שאלה בדבר התכונות שבו, כשהסיבה לרובם (איך לא) נעוצה בעיקר במיתוסים.

אז כשהחלטנו בג'ו ליצור ללקוחותינו את הגרסה המשופרת לתערובת ה-Decaf המוכרת תוך שימוש בשיטת ה"Swiss Water" הטבעית והמוקפדת עליה נרחיב בהמשך, חשבנו גם שיהיה נכון לחלוק איתכם כמה עובדות שעומדות מאחורי המשקה הנפלא שמזכיר לנו שלא כל פרידה (כמו פרידה מקפאין למשל..) מוכרחה להיות כואבת.

על מים, טמפרטורה וסבלנות

להבדיל ממה שנוטים לחשוב, אין משמעו של המושג "נטול קפאין" הוא "חסר קפאין" לחלוטין. לדוגמה, מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) מחייב שלפחות 97% מהקפאין המקורי יוסר מן הקפה בטרם יוכל להימכר תחת ההגדרה  “Decaffeinated” – עובדה שכדאי לזכור בהנחה ותחליטו לשתות מספר רב יחסית של כוסות קפה "נטול קפאין" מסוג שאינכם מודעים להרכב הקפאין האמיתי שמכיל, ובסופו של יום יוביל לתופעות הפוכות מהרצוי.

הסיבה לשוני באחוזי הקפאין בין סוגים שונים של קפה נטול קפאין, היא העובדה שלא כולם מיוצרים באופן זהה כיוון שקיימות כמה דרכים לייצר קפה ללא קפאין, אך כמה מהן כבר טבעיות?

שיטת”Swiss Water” שלפיה אנו מכינים את הקפה נטול הקפאין שלנו, בה נעשה שימוש במים טהורים, טמפרטורה וזמן המתנה לטובת הסרת הקפאין – היא שיטה אורגנית בה מבוצע התהליך ללא שימוש בכימיקלים תוך שמירה על טעמו המקורי והאיכותי של הקפה, כך שבסוף התהליך מתקבל קפה עשיר וארומטי שהוא 100% נטול קפאין.

תערובת ה-Decaf החדשה מבית היוצר של ג'ו עשויה פולי קפה מובחרים ומקבילה לתערובת ג'ו (תערובת הבית) ומאופיינת בחומציות פירותית עם סיומת של דבש.

דברים שנשארים במשפחה

היתרון המובהק והמובן מאליו של הקפה נטול קפאין הוא האלטרנטיבה שהוא מהווה עבור אלו שרגישים לקפאין או לכל אחת מהתופעות הנלוות לצריכה שלו. אך למרבה ההפתעה, גם לאותם אנשים יש את האפשרות ליהנות מאותם יתרונות בולטים מהם נהנים לוגמי הקפה הרגיל.

כך למשל קפה נטול קפאין, תאמינו או לא, טוב לכבד שלכם. מחקר שבדק 28 אלף משתתפים לאורך תקופה של עשר שנים מצא שלאנשים ששתו לפחות שלוש כוסות קפה ביום היה שיעור נמוך יותר של ארבעה אנזימי כבד שמשוייכים לרוב לתפקוד כבד לא תקין. והחלק הטוב? שחובבי "נטול קפאין" נהנים גם משאר היתרונות של קפה נטול קפאין.

מעבר לזה, בדומה לקפה רגיל – קפה נטול קפאין מפחית גם הוא את הסיכון לחלות בסכרת. בהשוואה לאלו שלא שותים קפה בכלל, אלו ששותים 3 כוסות קפה ביום מפחיתים ב-16% את הסיכוי לחלות בסוכרת מסוג 2. אך אלו שילגמו כוס אחת בלבד של נטול קפאין ביום יפחיתו ב-6% את הסיכויים לחלות באותו סוג של מחלה.

ישנן סוגיות בריאותיות נוספות שמצריכות הקפדה מחמירה על הימנעות מקפאין, בהן אנשים הנוטלים תרופות שהקפאין עלול להפריע לפעולתן. כמו כן, לנשים הרות ומניקות מומלץ לרוב להגביל את צריכת הקפאין שלהן, וכך גם לגבי ילדים, פעוטים ואנשים הסובלים מחרדה או מבעיות שינה כמובן. עם כל זאת, זה עדיין לא אומר שאתם חייבים להיפרד מהקפה שלכם!

בין אם זה מבחירה או אילוץ, קפה נטול קפאין איכותי שנעשה בקפידה מספק חוויה מלאת טעם ויתרונות שמתקיימים בזכות עצמם.

את ההשוואות למקור אתם יכולים להשאיר מחוץ לספל שלכם, כי הדבר האמיתי בהחלט יכול להגיע בדרכים מגוונות וארומטיות.

 

 

הרשמה לניוזלטר

נגישות