סיפור הקלייה

פול הקפה עושה דרך ארוכה מאוד מאדמת הגידול ועד לכוס, דרך חממות, יערות, בתי עיבוד, מיון, סחר בבורסה ובתי קלייה, עד לבית הקפה. אנו רואים את הקפה כחוט קסום, העובר דרך כל אזורי קו המשווה ועד לצרכנים בכל העולם ומביא איתו את השמש הטרופית וריחות הג'ונגלים. מיליוני עצי קפה, אינספור זנים, סוגי האדמה השונים ומגוון תנאים סביבתיים משחקים כולם תפקיד ביצירת האופי המיוחד של כל פול קפה, אופי המייצג את המקום ממנו הגיע.

פול הקפה של ג'ו מגיע משיח הערביקה, אשר נחשב לצמח הקפה המובחר והיקר בעולם, שמחירו הוא פי שלושה מצמח הרובוסטה. הסיבה לכך היא כי שיח הערביקה הוא "מפונק" יותר – קשה לגידול ומניב פירות רק לאחר ארבע שנים. תערובות הקפה של ג'ו מכילות כמובן ערביקה. בכל "דובדבן קפה", שזהו הצמח הבשל, ישנם שני פולי קפה אותם מוציאים, ממיינים ואורזים. פולי הערביקה עוברים סינון ידני כפול, כאשר החלק הראשון שלו הוא בעת הקטיף עצמו, שם נקטפים בקפידה רק הפירות הנמצאים ברמת בשלות מושלמת. החלק השני של הסינון הוא בפתיחת הפרי, כאשר מופרדים ממנו הפרי, שם שוב נבחרים רק הפולים הטובים לפני האריזה הסופית.

בג'ו איכות הקפה היא מעל הכל, וכל יבול נבדק על ידינו לפני הרכישה ורק קפה העומד בתקן המחמיר של ג'ו מגיע לבתי הקפה שלנו. לכל זן קפה יש מאפייני טעם וריח שונים, אלו נובעים מתנאי הגידול והמקום ממנו מגיע הקפה. לכן כל זן עובר קלייה בנפרד על מנת לשמר את המאפיינים והאיכויות שלו. בג'ו מתבצעת קלייה זנית בלבד, ורק לאחר הקלייה מרכיבים את הזנים לתערובות וטריות וטעימות הנארזות ומופצות לכל הארץ  לחווית קפה איכותי.

נגישות